Projektinė veikla „Savanorystė – būdas pažinti save ir pasaulį“

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija jau kelinti metai dalyvauja Kazickų šeimos fondo globojamoje programoje „Jaunimas gali“. Programos veiklas gimnazijoje koordinuoja fizinio ugdymo mokytoja Jurgita Krasauskienė.

Ši programa padeda plėsti gimnazistų akiratį, vyksta nuolatiniai mokymai, stovyklos, konferencijos, sportinės varžybos.

Lapkričo viduryje programos dalyviai dalyvavo projektinėje dienoje “Savanorystė – būdas pažinti save ir pasaulį“.

Gimnazijos mokinius aplankė savanoriai iš Sakartvelo, Egipto ir Turkijos, kurie šiuo metu savanoriauja Telšių atviro jaunimo centre. Savanoriai gimnazistus supažindino su savo šalimi, jos kultūra, papročiais. Gvildentos  etnocentriškumo problemos, kurti pristatymai ir … net gaminti turkiški kebabai.

Mokiniai gavo patarimų nuo ko pradėti savanorišką veiklą kitoje šalyje, kur ieškoti pagrindinės informacijos.

Svečiai ir dalyviai išgrynino vertybes ir suprato, kad kiekviena kultūra turi savitų išskirtinių bruožų ir kuo daugiau žinosime apie skirtingas šalių kultūras, papročius, tuo lengviau mums bus suprasti kitus žmones ir jų elgseną.

Informaciją parengė mokytoja Jurgita Krasauskienė