2  2% parama

Labai kviečiame mūsų mokinių tėvelius, mokytojus, darbuotojus ir visus, kurie neabejingi Alsėdžių gimnazijai, paremti mokyklą, skiriant 2 proc. pajamų mokesčio.

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 34 straipsnio 3 dalies nuostatos įtvirtina nuolatinio Lietuvos gyventojo teisę – nuo per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus) gautų pajamų išskaičiuota (mokėtina) pajamų mokesčio dalimi (iki 2 procentų) paremti pasirinktą subjektą, kuris pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą turi teisę gauti paramą. Tai paramos teikimo būdas, nereikalaujantis iš gyventojo papildomų materialinių išlaidų. Gyventojas turi teisę mokesčių administratoriui nurodyti, kam pervesti pajamų mokesčio dalį ir tokiu būdu paremti, jo manymu, labiausiai remtiną visuomenei naudingą sritį.

Gyventojas, nusprendęs per pajamų mokestį suteikti paramą, turi:

• apsispręsti, kam jis nori suteikti paramą
  • užpildyti bei pateikti mokesčių administratoriui, kurio veiklos teritorijoje jis nuolat gyvena, nustatytos FR0512 formos prašymą (toliau – Prašymas).

VMI rekomenduoja Prašymą pateikti elektroniniu būdu per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), nes:

1)    taupomas Jūsų laikas, kadangi Prašymo nereikia pildyti ranka, nereikia vykti pas mokesčių administratorių, nereikia pirkti voko ir pašto ženklų;

2)    prašymą pateikus elektroniniu būdu, gyventojo skirta parama jos gavėją pasiekia žymiai greičiau;

3)    tausojami gamtos ištekliai ir taupomi Jūsų (mokesčių mokėtojų) pinigai.

Prisijungit galite per savo elektroninę bankininkystę, pasirinkę E.PASLAUGOS - Prisijungiate prie VMI sitemos - EDS sitemos - pasirenkate PARAMOS SKYRIMAS - Pildote tiesogiai portale.

Tie, kas naudoja internetinės bankininkystės paslaugomis, tai gali padaryti ypač paprastai: pasinaudokite e-paslaugomis ir užpildykite specialią formą (FR0512 – Prašymas pervesti 2 proc. pajamų mokesčio) internetu. Specialioje formoje (FR0512) Jums reikia:

4 langelis - Jūsų gyvenamasis adresas

5 langelis - 2015

6S langelis - pažymime X

7A langelis - pažymime X (jei atsisakote paremti politinę partiją)

E1 langelis - 2 Paramos gavėjas

E2  langelis  - 191130983
E3 langelis – PLUNGĖS RAJONO ALSĖDŽIŲ GIMNAZIJA

E4 langelis – 2%
E5 langelis - laukelis užpildomas, kai mokesčio dalį tiems patiems vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (ar) politinėms partijoms pageidaujama skirti ilgiau kaip 1 metus.

Jei jums nepavyko užpildyti elektroninėje sistemoje, mūsų mokyklos darbutojai mielai jums padės.