emblema little

ALSĖDŽIŲ

STANISLOVO

NARUTAVIČIAUS

GIMNAZIJA

  2018 m. vasario 16 dieną šventėme Lietuvos šimtmetį. Prie Lietuvos valstybės kūrimo prisidėjo net du nuo Alsėdžių kilę 1918 metų Vasario 16-osios akto signatarai — Stanislovas Narutavičius ir Jonas Smilgevičius. Norėdami įprasminti jų atminimą ir darbų tęstinumą kvietėme dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Tikiu aš į ateitį šviesią Tėvynės“.

  Visai Lietuvai minint Vasario 16-osios šimtmetį, Plungės rajone yra viena seniūnija, kuriai ši šventė tapo itin reikšminga. Būtent su šiuo kraštu siejami net du 1918 metų Nepriklausomybės akto signatarai – Jonas Smilgevičius ir Stanislovas Narutavičius. Tiesa, gimtoji vieta Alsėdžių seniūnijoje priskiriama tik Jonui Smilgevičiui. Jis gimė Šonių kaime, didžiąją gyvenimo dalį praleido Užventyje, kur ir palaidotas.

  Stanislovo Narutavičiaus gimtasis Brėvikių kaimas priskiriamas Telšių rajonui. Nuo Alsėdžių jį skiria tik 4.5 kilometro. Būtent Alsėdžiuose jų šeima pastatė ir įkūrė pirmąją mokyklą, įsteigė kelias savaites gyvavusią Alsėdžių respubliką, į Vilniaus Seimą išsivežė net 10 alsėdiškių. Signataras ne tik palaidotas Alsėdžių kapinėse, jo vardu pavadinta ir miestelyje esanti gimnazija.

  Šiemet renginiai sulaukė kaip niekad daug svečių. Į šventinius renginius atvyko ir 9 žmonių delegacija iš Lenkijos Respublikos Golub Dobrzyn Anos Vazos gimnazijos.

   Parodoje „100 darbų Lietuvos šimtmečiui paminėti“ ir mūsų mokinių darbai

  Visą sausio mėnesį Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga vykdė peršalimo ligų ir gripo profilaktiką bei mokė saugiai elgtis žiemą. Ji paaiškino, kad dėl permainingų orų susidaro pavojingos sąlygos tiek keliuose, tiek šaligatviuose bei pėsčiųjų takuose. Dauguma traumų (paslydimai, nugriuvimai) patiriamos dėl susidariusios slidžios dangos. Labai daug traumų nutinka sportuojant ar aktyviai pramogaujant lauke. Pasitaiko sumušimų, kai pažeidžiami minkštieji audiniai, ir rimtesnių traumų – čiurnos patempimų, kaulų lūžių, išnirimų, galvos sumušimų, riešo ir alkūnės sužalojimų. Su moksleiviais aptarta, kaip saugiai elgtis žiemą, kokia pirma pagalba įlūžus ant ledo ir kaip padėti sau pačiam.

sausio12  Penktadienio, sausio 12-osios, rytą pradėdami pamokas gimnazijos mokiniai ir pedagogai įsijungė į šalies pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija ir mokykloje prie langų uždegė žvakutes.

  Šia akcija ir specialia literatūrine – menine laida buvo dar kartą prisiminti 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykiai. Tuokart bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.
  Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų, - desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.
  Moksleiviai, padedami istorijos mokytojos Danutės Užkurienės dar kartą susipažino su žuvusiųjų asmenybėmis, mokinių tarybos pirmininkė Karolina Kurmytė padėjo bendraamžiams prisiminti 1991-ųjų sausį skambėjusias ir į dainuojančią revoliuciją kvietusias dainas.

Informaciją parengė Daiva Gramalienė

Svetainės lankomumas nuo 2016-09-22
ŠiandienŠiandien49
Šią savaitęŠią savaitę273
Šį mėnesįŠį mėnesį1515
VisoViso63253
Dabar lankosi: 17

ASU logo

chrestomatija

TAMO

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

tevu linija internetas